Будівельники нищать пам'ятку археології на Подолі

Забудовники вирили котлован розміром 800 кв. м, глибиною до 3 м без проведення комплексу наукових археологічних досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки. В результаті робіт забудовника знищено археологічний культурний шар з чисельними цінними об'єктами спадщини XII-XVIII ст.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, посилаючись на лист Головного управління охорони культурної спадзини.

"Якщо в дії забудовників не втрутяться правоохоронні органи, вже цими вихідними пам'ятка археології буде знищена остаточно, адже забудовники ухиляються від отримання припису Головного управління охорони культурної спадщини щодо припинення будівельних робіт", - наголосив Бригинець.

ГУ охорони культурної спадщини встановило порушення Закону України "Про охорону культурної спадщини" на будівельному майданчику по вул. Нижній Вал, 17 та вул. Житньоторзька, 8а. Будівельний майданчик знаходиться на території пам'ятки археології місцевого значення "Культурний шар Подолу IX-XVIII ст.", археологічної зони і зони регулювання забудови першої категорії .

Голова комісії звернувся до голови КМДА та Прокуратури м.Києва з проханням
дати доручення відповідним службам вжити заходів щодо припинення незаконних дій забудовника з метою недопущення знищення об'єктів археологічної спадщини та вжити заходів прокурорського реагування щодо притягнення до відповідальності винних.

За цією адресою - Нижній Вал, 17, улітку знесли пам'ятку архітектури - 150-річний будинок, який пережив три вiйни, двi окупацiї, двi революцiї та радянську владу. Будинок зберіг первинний декор iз рiзьбленої деревини та поверхневий декор з вiнцевим карнизом середини XIX столiття, але на його місці тепер риють котлован під нову п'ятиповерхову будівлю.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.