Спецпроект

Анонс: конференція про 70-річчя Бабиного Яру

27 вересня у Київському Будинку вчителя відбудеться конференція "Бабин Яр: без пам'яті немає майбутнього", присвячена трагедії у Бабиному Яру.

Про це повідомляє "Пл атформа".

Доповіді будуть розділені на 2 блоки: перший розпочнеться о 10:00, другий - о 13:00.

І частина: Пам'ять про Бабин Яр

"Це сталося 70 років тому..." - Якоб Дов Блайх, Головний рабин Києва та України.
"Пам'ять та майбутнє" - Адріано Роккуччі, професор Університету Roma Tre, Генеральний Секретар Спільноти Святого Егідія.
"Бабин Яр: навіщо продовжувати пам'ятати" - Тимофій Кохан, Заступник Міністра культури і туризму України.
"Бабин Яр: вирішальна сторінка в історії Києва" - Мирослав Попович, академік, Директор Інституту філософії ім. Григорія Сковороди НАНУ.
"Бабин Яр і Шоа в Україні" - Анатолій Подольський, Директор Українського центру вивчення історії Голокосту.

ІІ частина: Заради майбутнього без дискримінації та насильства

"Людяність у безодні пекла" - Жанна Ковба, кандидат історичних наук.
"Олександр Глаголєв: друг-християнин євреїв" - Костянтин Сігов, Директор Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету "Києво-Могилянська академія".
"Пам'ять та історія: життя в тіні смерті" - Борис Забарко, голова Всеукраїнської організації євреїв - колишніх в'язнів концентраційних таборів і гетто.
"Молодь заради світу без насильства" - Данило Польовий, Друзі Спільноти Святого Егідія в Києві.

Деталі щодо заходу можна уточнити на сторінці події у Facebook.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.