Київські євреї просять будинок під приміщення заповідника "Бабин Яр"

Єврейська громада Києва просить повернути їй приміщення колишнього ритуального будинку для історико-меморіального заповідника "Бабин Яр".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Ми вже багато років просимо віддати цей будинок (по вулиці Мельникова, 44 - ІП), щоб віддали заповіднику "Бабин Яр". Він належить місту, він єврейській громаді належить", - сказав президент Єврейської ради України Ілля Левітас на прес-конференції в середу в Києві.

За його словами, це колишній ритуальний єврейський будинок на території колишнього єврейського кладовища, знищеного за радянської влади.

Левітас розповів, що є указ президента і урядові розпорядження щодо створення Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр", "але приміщення немає".

В даний час проведено тендер на розробку плану організації територій заповідника "Бабин Яр". Опрацьовується питання створення Алеї праведників в парковій зоні від станції метро "Дорогожичі".

В Україні з 2 вересня по 11 жовтня проходять заходи, присвячені 70-ій річниці трагедії в Бабиному Яру. Вони відзначаються на державному рівні, урядовий оргкомітет очолює прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.