На Савур-Могилі святкували 68 років звільнення Донбасу від нацистів

На меморіальному комплексі "Савур-Могила" (знаходиться на межі кордонів Луганської і Донецької областей, а також Ростовської області РФ) відбулися урочистості з нагоди 68-ї річниці звільнення Донбасу від німецько-фашистських загарбників.

Про це повідомляє офіційний сайт Донецької обласної ради.

В урочистостях взяли участь заступник голови Донецької облради Олександр Кравцов, голова Донецької ОДА Андрій Шишацький, ветерани, представники громадськості, делегації Луганської і Ростовської областей.

"Дуже важливо, щоб у таких заходах брало участь якомога більше молоді, - сказав Кравцов у розмові з ветеранами. - Я сам завжди відвідую всі заходи, приурочені до важливих дат історії Великої Вітчизняної війни, впевнений, що і мої діти також будуть шанувати все те, що пов'язано з пам'яттю про нашу Велику перемогу".

Учасники мітингу поклали квіти до Хреста загиблих в боях, блоку Пам'яті, Вічного вогню й обеліску.

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

4 вересня 1984 року поета Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у житловій камері бараку колонії особливо-суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Бездиханне тіло поета Стуса – у карцері, у цей самий день, роком пізніше. "Серце не витримало, з кожним може бути…" - передають слова табірного гебіста.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.