На Донбасі продовжують святкувати 68-річчя звільнення від нацистів

Чиновники і депутати Донецька взяли участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам'ятників визволителям Донбасу.

Про це повідомляє офіційний сайт Донецької облради.

У церемонії покладання брали участь голова Донецької ОДА Андрій Шишацький, Донецький міський голова Олександр Лук'янченко, заступник голови Донецької облради Ігор Коваль, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники громадськості.

Учасники церемонії поклали квіти до пам'ятників радянським генералам Ф. Гурову, К. Гринкевичу, Н. Ватутіну.

У міському парку культури на меморіалі "Твоїм визволителям, Донбас!" пройшов мітинг з нагоди 68-ї річниці звільнення Донбасу від німецько-фашистських загарбників.

"Ми всі в неоплатному боргу перед захисниками, - сказав на мітингу Ігор Коваль. - Найменше, що ми можемо зробити сьогодні на знак пошани і пам'яті - це виховувати підростаюче покоління в дусі історичних і культурних традицій свого народу".

На закінчення учасники поклали квіти до меморіалу.

Вбивства в Бабицях: авантюра з трагічним фіналом

Ввечері 2 липня 1951 року в школі чехословацького містечка Бабиці, де саме проходили партійні збори, пролунали постріли. Невелика група підпільців застрелила трьох функціонерів комуністичної партії. Постріли в школі стали кульмінацією історії, котра тягнулась декілька місяців і стала приводом для масового терору комуністичної партії проти місцевого населення.

Ніжин. Серпневі дні 1918-го

Влітку 1918 року на українсько-російському кордоні було неспокійно. На різних ділянках виникали локальні сутички. Більшовики намагались підривати Українську державу зсередини. У Чернігівській губернії одним із більшовицьких осередків стало село Жуківка

"У Москві все ретельніше готуються до війни": листи до шведської королеви Христини

Одним з найцікавіших періодів в історії України є, безумовно, 1649-1659 роки. Період Визвольної революції і війн з Річчю Посполитою та Московським царством. Діяльність гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Виговського. Основні матеріали з історії цієї Доби зберігаються за кордоном, тому що Чигирин, Батурин і Глухів - козацькі столиці палали у вогні. Було б логічним шукати важливі документи у польських архівах.
Але там їх знайти неможливо, тому що шведська армія вивезла майже весь архів, давні видання і колекції до Швеції під час польсько-шведської війни у 1650-х роках - так званого "Потопу". Навіть оригінальні документи короля Владислава ІV досі зберігаються у Швеції

П'ять українських історій про пандемію "іспанки"

Іспанку просто не фіксували у документах. Дані про кількість хворих та померлих часто не збирали. Тим паче, що паралельно тривала пандемія холери. А специфічно в Україні – епідемія тифу. Холера і тиф були знайомі українським лікарям. А перед симптомами нібито застуди, яка за кілька днів вбивала людей, виявились безпорадними. Кількість жертв іспанки в Україні ми не знаємо. Можемо навести лише кілька історій про перебіг хвороби. Але, можемо точно стверджувати, що іспанка разом з іншими епідеміями руйнувала українську державність не менше, а, може, навіть, і більше від недолугих політичних кроків.