У Криму хочуть розібратися з "агресивними псевдокозаками"

Кримське козацтво готове до злагодженої і конструктивної співпраці з урядом Автономної республіки Крим.

Про це заявив верховний отаман Кримського козачого союзу Володимир Черкашин на круглому столі, який провів перший заступник голови Ради міністрів Криму Павло Бурлаков, повідомляє УНІАН.

Черкашин відзначив, що сьогодні кримські козаки опікуються відродженням традицій народу і патріотичним вихованням молоді.

Під час круглого столу були обговорені питання створення Козачого коледжу і козачих дитячих літніх спортивно-патріотичних таборів, проведення дитячих спортивних ігор, фольклорних фестивалів та інших національно-культурних заходів.

Уряд Криму спільно з громадськими організаціями розробить пропозиції зі створення "козачих станиць" - культурно-етнографічних туристичних об`єктів.

На думку учасників круглого столу, "настав час для перегляду багатьох реалій, що склалися за останні роки, пов`язаних з деструктивними процесами у козачому русі. Це, наприклад, численні самодіяльні козачі і псевдокозачі структури, сумнівні охоронні фірми, які дискредитують козацтво агресивною і часто протизаконною діяльністю на користь приватних осіб і фірм. Це об`єднання під козачими прапорами людей, які не знають і не бажають дотримуватися козачих традицій".

Вбивства в Бабицях: авантюра з трагічним фіналом

Ввечері 2 липня 1951 року в школі чехословацького містечка Бабиці, де саме проходили партійні збори, пролунали постріли. Невелика група підпільців застрелила трьох функціонерів комуністичної партії. Постріли в школі стали кульмінацією історії, котра тягнулась декілька місяців і стала приводом для масового терору комуністичної партії проти місцевого населення.

Ніжин. Серпневі дні 1918-го

Влітку 1918 року на українсько-російському кордоні було неспокійно. На різних ділянках виникали локальні сутички. Більшовики намагались підривати Українську державу зсередини. У Чернігівській губернії одним із більшовицьких осередків стало село Жуківка

"У Москві все ретельніше готуються до війни": листи до шведської королеви Христини

Одним з найцікавіших періодів в історії України є, безумовно, 1649-1659 роки. Період Визвольної революції і війн з Річчю Посполитою та Московським царством. Діяльність гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Виговського. Основні матеріали з історії цієї Доби зберігаються за кордоном, тому що Чигирин, Батурин і Глухів - козацькі столиці палали у вогні. Було б логічним шукати важливі документи у польських архівах.
Але там їх знайти неможливо, тому що шведська армія вивезла майже весь архів, давні видання і колекції до Швеції під час польсько-шведської війни у 1650-х роках - так званого "Потопу". Навіть оригінальні документи короля Владислава ІV досі зберігаються у Швеції

П'ять українських історій про пандемію "іспанки"

Іспанку просто не фіксували у документах. Дані про кількість хворих та померлих часто не збирали. Тим паче, що паралельно тривала пандемія холери. А специфічно в Україні – епідемія тифу. Холера і тиф були знайомі українським лікарям. А перед симптомами нібито застуди, яка за кілька днів вбивала людей, виявились безпорадними. Кількість жертв іспанки в Україні ми не знаємо. Можемо навести лише кілька історій про перебіг хвороби. Але, можемо точно стверджувати, що іспанка разом з іншими епідеміями руйнувала українську державність не менше, а, може, навіть, і більше від недолугих політичних кроків.