У "Тюрмі на Лонцького" - кінофестиваль про УПА

У музеї "Тюрма на Лонцького" розпочався кінофестиваль, присвячений річниці створення УПА та святу Покрови.

Про це повідомила прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Тижневий кінофестиваль історичних документальних фільмів "Під покровом Святої Покрови" приурочений до відзначення дня Святої Покрови - опікунки українського війська і 69-й річниці створення Української повстанської армії.

Понеділок 10 жовтня о 19:00

Розпочнеться фестиваль показом та обговоренням стрічки чеських кінодокументалістів «Бандерівці», який частково фільмували в стінах музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького", а консультантами є члени Наглядової ради музею історики Володимир В'ятрович та Василь Стефанів.

Вівторок 11 жовтня 19:00

На відвідувачів вечірнього кінолекторію очікує демонстрація двох серій фільму українських режисерів Сергія Братішка та Віталія Загоруйка.

"УПА. Тактика боротьби" - "Початок. Ворог перший" та "Ворог другий. Велика блокада".

Кінострічки, побудовані на розповідях очевидців, істориків, які на основі архівних документів спростовують міфи радянської пропаганди, фільмувалися у львівському музеї "Шевченківський гай" та Карпатах за консультаційного супроводу Центру досліджень визвольного руху.

Середа 12 жовтня о 19:00

Демонструватиметься фільм режисерів Сергія Сотниченка, Тараса Ткаченка та Олена Ножечкіної "Степан Бандера. Ціна свободи", який знімався у багатьох країнах світу, в пам'ятних "бандерівських" місцях, зокрема на Стрийщині, звідки походить родина Бандер.

До створення картини було залучено українських істориків Володимира В'ятровича, Ярослава Грицака, Ярослава Сватка, Івана Патриляка, закордонних - Тімоті Снайдера, Тараса Гунчака (США), Гжегожа Мотику (Польща), Олександра Гогуна (Росія-Німеччина).

Своїми міркуваннями про життя і діяльність Степана Бандери діляться син Головного командира УПА Романа Шухевича Юрій, рідна сестра провідника Оксана Бандера, його онук Степан Бандера.

Четвер 13 жовтня о 12:00 та 15:00

Запрошуємо на денні сеанси:

12:00

15:00

"УПА. Тактика боротьби"

 П'ятниця 14 жовтня о 12:00 та 15:00

Запрошуємо на денні сеанси:

12:00

15:00

"УПА. Тактика боротьби"

Вхід вільний.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.