Презентують мемуари радника Кравчука, Ющенка і Януковича

У Києві презентують книгу спогадів знаного у світі економіста професора Богдана Гаврилишина "Залишаюсь українцем".

Про це "Історичній Правді" повідомили організатори заходу.

Видання книги збіглося із 85-річчям автора. Під час Другої світової родина Гаврилишиних переїхала з України до Канади. Там Богдан організовував вечірні школи для українців та вчився менеджменту. Згодом і сам почав викладати економіку та менеджмент у всьому світі. Створив Міжнародний інститут менеджменту у Швейцарії. Проводив майстер-класи для перших осіб всього світу.

Але головний майстер-клас з економіки Богдан Гаврилишин готував для України. Перед розпадом Радянського Союзу залишив свою роботу в Женеві та вирішив допомогти Україні стати на ноги. Був радником Леоніда Кравчука, Олександра Мороза, Віктора Ющенка і навіть трохи Віктора Януковича.

Богдан Гаврилишин: "Я читав Януковичу, як школяреві, підкреслював" (ФОТО)

На глибоке переконання автора, країна через десятиліття стає саме такою, якою її хочуть бачити молоді лідери.

У презентації візьмуть участь Блаженніший Любомир Гузар, письменник Іван Дзюба, проректор ЛНУ ім.Франка Марія Зубрицька, співаки Святослав Вакарчук та Руслана, члени правління Благодійного фонду Богдана Гаврилишина.

Місце і час: 19 жовтня о 16.00, Український дім, Київ.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.

Сергій Гірік: гасла УНР нагадували більшовицькі

Інтерв'ю з кандидатом історичних наук, вченим секретарем Української асоціації юдаїки Сергієм Гіріком

Партії «хамелеони»

В Україні зареєстровано 352 політичних партії. За цим показником вона посідає перше місце в Європі. Однак партії у нас не лише активно реєструються, а й перейменовуються. 44% діючих партій хоча б раз за історію існування змінили свою назву. В останні роки кількість перейменувань партій перевищує кількість нових реєстрацій.