На державному рівні відзначатимуть ювілеї Малишка, Лисенка й Пимоненка

Верховна Рада ухвалила постанову про вiдзначення на державному рiвнi низки пам'ятних дат - від знищення нацистами міста на Чернігівщині до ювілею з дня народження села на Прикарпатті.

Про це повідомляє офіційний сайт ВР. 

Зокрема, нардепи проголосували за постанову про вiдзначення у 2013 роцi 70-рiччя вшанування пам'ятi жертв Корюкiвської трагедiї пiд час Другої свiтової вiйни. Йдеться про події 1-2 березня 1943 року в місті Корюкiвка Чернiгiвської областi, де нацисти одночасно знищили близько 7 тисяч мирних жителiв.

Також Рада пiдтримала постанови про святкування на державному рiвнi у березнi 2012 року 170-рiччя з дня народження українського композитора Миколи Лисенка, 150-рiччя з дня народження українського художника Миколи Пимоненка, а в листопадi 2012 року - 100-рiччя з дня народження українського поета Андрiя Малишка.

Крім цього, депутати ухвалили постанову про святкування 600-рiччя села Космач Косiвського району Iвано-Франкiвської областi.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.