З могили Лінкольна шукачі брухту вкрали мідну шаблю (ФОТО)

Шукачі кольорового металобрухту пошкодили пам'ятник на могилі Авраама Лінкольна в американському місті Спрінгфілд (штат Іллінойс).

Про це повідомляють Yahoo!news.

Невідомі зловмисники відірвали в однієї зі статуй, які прикрашають меморіал 16-го президента США, мідну шаблю.

Могила Лінкольна у Спрінгфілді

Влада штату планує полагодити пам'ятник найближчим часом.

 

Цікаво, що ремонтувати меморіал подібним чином доведеться вже вдруге: сто років тому вандали відірвали від пам'ятника, який зображує артилерійського офіцера часів Громадянської війни в США, цю ж шаблю.

 Якщо в 1860-их артилерія мусила хапатися за холодну зброю, це означало, що справи пушкарів пішли не найкраще. Саме цю шаблю відламали від руки статуї

Раніше за меморіалом ночами доглядав охоронець, однак з економії місцева влада скоротила цю посаду.

 

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.