Комуністи обіцяють 7 листопада встановити в Запоріжжі нового Сталіна

Запорiзькi комунiсти 7 листопада мають намiр встановити новий пам'ятник Йосипу Сталiну, а також партизанцi Зої Космодем'янськiй біля обласного комітету Компартії України.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Пiсля терористичного акту, скоєного на територiї Запорiзького обкому партiї, та руйнування пам'ятника Сталiну ветерани оголосили про початок збору коштiв на вiдновлення пам'ятника Йосипу Сталiну, а також герою вiйни - Зої Космодем'янськiй", - сказав секретар Запорiзького обкому КПУ Олександр Зубчевський.

Зубчевський зазначив, що пам'ятники Сталiну і Космодем'янськiй будуть встановлені у скляній вiтринi, спорудженій перед будiвлею обкому КПУ.

"Дату вiдкриття пам'ятника ми обрали невипадково, - додав комуніст. - Саме 7 листопада 1941 року було проведено легендарний парад на Червонiй площi на честь 24-ї рiчницi Великої Жовтневої соцiалiстичної революцiї. Саме цього дня перед учасниками параду виступив Йосип Віссаріонович Сталiн.

Виготовлене з силуміну (сплаву алюмінію з кремієм) погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Про легенди й міфи стосовно "пам'ятника" Сталіну в Запоріжжі читайте на "Історичній Правді".

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.