У Львові відбудеться публічна дискусія "Навіщо Україна"

9 грудня о 16:00 у конференц-залі Українського Католицького університету (вул. І. Свєнціцького, 17) відбудеться публічна дискусія: "Навіщо Україна – до 20-ої річниці референдуму".

Учасники:

Богдан Гаврилишин (Женева) – економіст та громадський діяч, іноземний член Національної Академії Наук України, екс-керівник Женевського міжнародного інституту менеджменту.

Тарас Возняк (Львів) – головний редактор і засновник незалежного культурологічного журналу "Ї", публіцист, культуролог.

Ярослав Грицак (Львів) – історик, професор Українського католицького університету

Мирослав Маринович (Львів) – проректор із призначення та місії Українського католицького університету, президент українського відділення міжнародного ПЕН-клубу.

Організатори: кафедра нової і новітньої історії УКУ, Інститут історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка, часопис "Ї".

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.