Митники вилучили польські і французькі військові ордени (ФОТО)

Співробітники митного поста "Сімферополь-аеропорт" припинили спробу незаконного переміщення громадянином США іноземних орденів.

Про це повідомляє прес-центр Держмитслужби.

У міжнародному аеропорту "Сімферополь" при оформленні несупроводжуваного багажу громадянина США виявлені і вилучені три ордени: польський "Срібний хрест Слави" та 2 французьких "Перша світова війна" кінця XIX - початку XX століть.

Іноземцем не вказано ці унікальні речі в митній декларації - ба більше, навіть не заявлено про них усно при отриманні багажу, що є порушенням митного законодавства України.

 Фото Держмитслужби

Завдяки пильності інспекторів митниці і за допомогою рентген-апарата, старовинні нагороди вдалося виявити в валізі серед особистих речей.

Дозвільних документів на ордена, що можуть бути культурними цінностями, громадянином не надано. Він лише повідомив, що мав намір подарувати їх другу, який мешкає в Криму.

Інший ракурс

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 340 митного кодексу України. Ордени вилучено та направлено на експертизу, яка встановить культурну та історичну цінність предметів.

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.