Митники вилучили польські і французькі військові ордени (ФОТО)

Співробітники митного поста "Сімферополь-аеропорт" припинили спробу незаконного переміщення громадянином США іноземних орденів.

Про це повідомляє прес-центр Держмитслужби.

У міжнародному аеропорту "Сімферополь" при оформленні несупроводжуваного багажу громадянина США виявлені і вилучені три ордени: польський "Срібний хрест Слави" та 2 французьких "Перша світова війна" кінця XIX - початку XX століть.

Іноземцем не вказано ці унікальні речі в митній декларації - ба більше, навіть не заявлено про них усно при отриманні багажу, що є порушенням митного законодавства України.

 Фото Держмитслужби

Завдяки пильності інспекторів митниці і за допомогою рентген-апарата, старовинні нагороди вдалося виявити в валізі серед особистих речей.

Дозвільних документів на ордена, що можуть бути культурними цінностями, громадянином не надано. Він лише повідомив, що мав намір подарувати їх другу, який мешкає в Криму.

Інший ракурс

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 340 митного кодексу України. Ордени вилучено та направлено на експертизу, яка встановить культурну та історичну цінність предметів.

Як відбувалися парламентські вибори в Галичині 100 років тому?

Виборчий кодекс, який почав діяти в Україні з початку 2020 року, суттєво змінює принцип голосування, переведення голосів у мандати, нарізку округів, що, звісно, не омине і Львівщину. Це викликає певні історичні паралелі з 1907 роком, коли в Австро-Угорщині відбулася виборча реформа, яка суттєво змінила правила виборів у Галичині. Тоді використовувалася виключно мажоритарна виборча система, яка відтепер не використовується в Україні під час парламентських і місцевих вибрів до рад із кількістю виборців більше як 90 тисяч осіб

Акула пера у підпіллі. До дня народження Петра Федуна-"Полтави"

На пошук і ліквідацію однієї людини у 1951 році «совєти» кинули 4 574 офіцерів і солдатів, із них – 60 інструкторів із 110 службово-розшуковими собаками, 500 курсантів навчального загону МГБ, 230 автомашин. Ким був легендарний «Полтава», що на його пошуки спорядили кілька полків чекістів?

Година папуги. Діти пишуть Сталіну

Чапський чув, як тут кажуть: "То чорт дорогою іде". Нібито, якщо кинути у вихор сокирою — потече кров. Дивні тут забобони. Учора ті "чорти" вилися попід ногами і перебігали дорогу збудженим і усміхненим колегам Чапського. Він заздрив щастю колег, які вже пішли за колючий дріт і табірні мури у далекий, широкий світ.

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина І

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту. Більшість інформації черпаємо зі спогадів очевидців, Порятунок євреїв — спільна справа братів, як і діяльність, спрямована на погашення антисемітських настроїв у тодішньому суспільстві, хоча більшість документів підписана самим Митрополитом. Парадокс у тому, що о. Климентій Шептицький був визнаний «Праведником народів світу» за порятунок євреїв у часи Голокосту, натомість заслугам Митрополита Андрея у такому визнанні було відмовлено.