Історичні реконструктори оголосили війну міліції: "Садіть нас усіх"

Київські правоохоронці погрожують кримінальною справою реконструктору, в якого вилучили репліку середньовічного кинджалу. Під петицією на захист колеги вже підписалося майже 5 тисяч любителів історичного фехтування і реконструкції.

Інтернет-громадськість збирає підписи на підтримку Ростислава Мірошниченко.

Наприкінці лютого в столиці України у 24-річного одесита вилучили холодну зброю, і тепер юнак звинувачується в незаконному носінні зброї відповідно до ст. 263 ч. 2 КК України, повідомляє "Думская".

Варто зазначити, що сам Ростислав входить до асоціації історичного фехтування й рольового моделювання та регулярно бере участь у реконструкції історичних подій.

Вилучений кинджал, за його словами, також був частиною лицарського костюма, який одесит привіз із собою до Києва.

Аналогічний кинджал вилучили у Ростислава

"Кинджал виготовлений кустарним способом, не заточений, це копія зброї XV століття, - розповів Мірошниченко. - Міліціонери обшукали мій рюкзак, в якому був цей кинджал та інші предмети костюма. Попередня експертиза показала, що це дійсно холодна зброя".

Як виглядали прийоми історичного фехтування. МАЛЮНКИ

За словами Ростислава, зараз він чекає результати основної експертизи. Якщо вона підтвердить висновки міліції, хлопцю загрожує штраф або позбавлення волі строком до 5 років.

Інтернет-громадськість склала звернення на ім'я міністра внутрішніх справ Віталія Захарченкa на сайті OnlinePetition.

Ростислав Мірошниченко

Майже 5 тисяч людей, які підписалися під петицією, стверджують, що правоохоронці діють упереджено.

"Ростислав неодноразово виїжджав за межі України і у співробітників митниць різних країн даний предмет не викликав питань, - розповідають підписанти, - Якщо слідувати логіці співробітників внутрішніх справ, то по цій статті можна притягнути до відповідальності більше тисячі людей в Україні, які займаються історичним фехтуванням. Або закрийте справу, або садіть нас усіх".

Фото: Думская.net

Крім того, у зверненні зазначено, що кинджал був вилучений без справжніх понятих - в ролі таких виступали співробітники міліції.

Дивіться також інші матеріали за темою "Реконструкція".

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".