Історичні реконструктори оголосили війну міліції: "Садіть нас усіх"

Київські правоохоронці погрожують кримінальною справою реконструктору, в якого вилучили репліку середньовічного кинджалу. Під петицією на захист колеги вже підписалося майже 5 тисяч любителів історичного фехтування і реконструкції.

Інтернет-громадськість збирає підписи на підтримку Ростислава Мірошниченко.

Наприкінці лютого в столиці України у 24-річного одесита вилучили холодну зброю, і тепер юнак звинувачується в незаконному носінні зброї відповідно до ст. 263 ч. 2 КК України, повідомляє "Думская".

Варто зазначити, що сам Ростислав входить до асоціації історичного фехтування й рольового моделювання та регулярно бере участь у реконструкції історичних подій.

Вилучений кинджал, за його словами, також був частиною лицарського костюма, який одесит привіз із собою до Києва.

Аналогічний кинджал вилучили у Ростислава

"Кинджал виготовлений кустарним способом, не заточений, це копія зброї XV століття, - розповів Мірошниченко. - Міліціонери обшукали мій рюкзак, в якому був цей кинджал та інші предмети костюма. Попередня експертиза показала, що це дійсно холодна зброя".

Як виглядали прийоми історичного фехтування. МАЛЮНКИ

За словами Ростислава, зараз він чекає результати основної експертизи. Якщо вона підтвердить висновки міліції, хлопцю загрожує штраф або позбавлення волі строком до 5 років.

Інтернет-громадськість склала звернення на ім'я міністра внутрішніх справ Віталія Захарченкa на сайті OnlinePetition.

Ростислав Мірошниченко

Майже 5 тисяч людей, які підписалися під петицією, стверджують, що правоохоронці діють упереджено.

"Ростислав неодноразово виїжджав за межі України і у співробітників митниць різних країн даний предмет не викликав питань, - розповідають підписанти, - Якщо слідувати логіці співробітників внутрішніх справ, то по цій статті можна притягнути до відповідальності більше тисячі людей в Україні, які займаються історичним фехтуванням. Або закрийте справу, або садіть нас усіх".

Фото: Думская.net

Крім того, у зверненні зазначено, що кинджал був вилучений без справжніх понятих - в ролі таких виступали співробітники міліції.

Дивіться також інші матеріали за темою "Реконструкція".

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..