Спецпроект

АНОНС: "З футболом у світ". Не має відношення до Євро-2012!

Книгарня "Є" та видавництво "Ярославів вал" запрошують на презентацію книги споминів львівського та київського футболіста, який емігрував до Канади, Олександра Скоценя "З футболом у світ".

Він був найкращим гравцем київського "Динамо" 1940-1941рр. Йому аплодували на стадіонах Франції та Італії наприкінці сорокових. Він – перший український футбольний кондотьєр. Він нагороджений кубком Голанда – найвищою нагородою для спортсменів (Канада). Він похований у Торонто, а його ім’я було викреслено з історії українського футболу.

Старі і нові українці в американському футболі

Коли? 12 квітня, 18.00.

 

Літературна команда гостей:

Юрій Щербак – прозаїк, драматург, надзвичайний та повноважний посол в США, Канаді, Ізраїлі та Мексиці (футбольний уболівальник із дипломатичним стажем)
Віктор Баранов – голова Національної спілки письменників України (захисник письменників і футболістів)
Володимир Панченко – професор філології, головний редактор сайту «ЛітАкцент» (футболознавець з літературним ухилом)
Валерій Гужва – поет, прозаїк (гол-кіпер)
Леонід Горлач – поетичний експерт із футболу
Сергій Грабар – прозаїк із футбольним стажем
Павло Коробчук – поет і музикант (креативний нападник)
Ексклюзивні гості:
Олег Лужний – асистент головного тренера ФК "Динамо"
Андрій Баль – видатний "динамівець", помічник головного тренера Національної збірної України з футболу
Олексій Семененко – віце-президент ФК "Динамо"
Модератори – Михайло Слабошпицький, директор видавництва «Ярославів Вал» (форвард) та Павло Щириця – поет, головний редактор "Ярославого Валу" ("найгучніший голос команди").

***
Адреса книгарні "Є":
вул. Лисенка, 3, ст. м.  "Золоті Ворота"

Вхід вільний.

Перша присяга військової частини ЗСУ на вірність Україні

Присягу склали офіцери та солдати полку, і просто гості цього дійства, які були військовослужбовцями запасу. Тому, хто прийняв присягу на вірність народу України активісти руху дарували плакат з зображенням Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою українського козацтва, Української Повстанської Армії та загалом усього українського воїнства.

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину