Чиновники відзначають 100-річчя українського скаутського руху

У Києві з 21 квітня до 30 вересня святкуватимуть 100-річчя українського скаутського руху.

Розпорядження про це підписав голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов, повідомляє прес-служба КМДА.

21 квітня на майданчику перед столичною мерією на Хрещатику відбудеться урочисте зібрання скаутських організацій для проголошення першої української скаутської присяги.

28 квітня з Софійській площі стартує Всеукраїнський форум скаутських організацій, а до Дня Незалежності України в Київському міському будинку вчителя відбудеться фотовиставка "Скаути столиці: історія та сучасність".

22 вересня в Маріїнському парку відбудеться акція "Юність Києва запрошує". Завершить цикл тематичних заходів науково-практична конференція "100 років українського скаутингу: історія та перспективи розвитку".

За інформацією київської міської організації Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Національна організація скаутів", у Києві вже в 1911-1914 роках існував скаутський гурток, він діяв як туристичне товариство для вивчення міста та його околиць.

Зараз у столиці активно діють 25 скаутських організацій, членами яких є близько 2 тис юнаків та дівчат.

Нагадаємо, цього місяця відзначається 100-річчя Національної скаутської організації "Пласт".

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.