Історик Грицак відкрив вуличний університет у Львові

На площі Ринок у Львові відбулося перше заняття вуличного університету.

Про це повідомляє "Освіта.ua".

Організатори вуличного університету – представники ЛОГО "ІДЕА-Разом" зазначили, що схожих ініціатив по всьому світу є доволі багато.

Першим лектором Львівського вуличного університету виступив Ярослав Грицак. У лекції на тему "Як подолати історію?" науковець зазначив, що розвиток історії безпосередньо залежить від цінностей, які побутують в тому чи іншому соціумі.

Він виокремив три найважливіші кластери, які впливають на цей процес – наявність доктрини комунізму в процесі державотворення, приналежність країни до конкретної імперії та провідну релігію країни.

На думку науковця, Україні непоталанило тричі, оскільки "в нас був комунізм, ми були частиною Російської імперії і провідною релігійною традицією є східнохристиянська".

Організатори вуличного університету переконані, що навчальний заклад "просто неба" надасть хороші знання, оскільки тут навчатимуть відомі викладачі, які не виставлятимуть оцінок.

Представництво "вуличного" університету у ФБ

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.