Історик Грицак відкрив вуличний університет у Львові

На площі Ринок у Львові відбулося перше заняття вуличного університету.

Про це повідомляє "Освіта.ua".

Організатори вуличного університету – представники ЛОГО "ІДЕА-Разом" зазначили, що схожих ініціатив по всьому світу є доволі багато.

Першим лектором Львівського вуличного університету виступив Ярослав Грицак. У лекції на тему "Як подолати історію?" науковець зазначив, що розвиток історії безпосередньо залежить від цінностей, які побутують в тому чи іншому соціумі.

Він виокремив три найважливіші кластери, які впливають на цей процес – наявність доктрини комунізму в процесі державотворення, приналежність країни до конкретної імперії та провідну релігію країни.

На думку науковця, Україні непоталанило тричі, оскільки "в нас був комунізм, ми були частиною Російської імперії і провідною релігійною традицією є східнохристиянська".

Організатори вуличного університету переконані, що навчальний заклад "просто неба" надасть хороші знання, оскільки тут навчатимуть відомі викладачі, які не виставлятимуть оцінок.

Представництво "вуличного" університету у ФБ

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.