МЕДВЕДЧУК КАЖЕ, ЩО НЕ МАЄ СТОСУНКУ ДО СМЕРТІ СТУСА

Віктор Медведчук не збирається виправдовуватися за свою адвокатську діяльність під час процесу над Василем Стусом у 1980 році.

Про це він заявив у своєму відеоблозі.

"Мені ніколи не приходило в голову і зараз, напевно, не треба виправдовуватися за свою роль у процесі і, як дехто вважає, в долі відомого українського поета Василя Стуса", - сказав Медведчук.

Він додав, що його участь у процесі розглядалася спеціальною комісією з адвокатської етики вже в часи незалежної України.

"Чому обвинувачення, які мені висувають, стосуються адвоката? - сказав Медведчук. - Чому, коли говорять про подальшу долю поета, не згадують про слідчі органи в особі КГБ, прокуратуру або суд?"

За словами Медведчука, під час процесу Стус сам заявив про своє порушення кримінального кодексу УРСР.

"В ході судового засідання він заявив, що завжди виступав і буде виступати проти радянського ладу і радянської влади, - зазначив Медведчук. - У ті часи була стаття, яка передбачала за такі дії кримінальну відповідальність. Він був засуджений за цією статтею".

Юрист підкреслив, що в останні роки УРСР вирок Стусові був опротестований прокуратурою і відмінений.

"Робіть самі висновки: до чого тут адвокат Медведчук? - підсумував Медведчук. - І до засудження, і до того, що Василь Стус, на жаль, помер, відбуваючи покарання в місцях позбавлення волі".

Як відомо, під час судового процесу над Василем Стусом у 1980 році його адвокатом був призначений Віктор Медведчук. До цього захищав дисидента Юрія Литвина.

Литвин загинув у таборі в 1984 році. Стус помер за загадкових обставин у 1985-му.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.