Білорусь не вважає війну з Наполеоном "Вітчизняною"

В Білорусії будуть організовані пам'ятні заходи з нагоди 200-річчя війни наполеонівської Франції проти Російської імперії 1812 року.

Про це повідомляє "Регнум" із посиланням на МЗС Білорусі.

"В цьому році виповнюється 200 років з часу подій війни 1812 року і битви на річці Березині. На території нашої країни відбулися найдраматичніші події тих часів, які потягли за собою численні жертви серед військових різних країн і цивільного населення, - йдеться в повідомленні МЗС.

За словами білоруських дипломатів, пам'ятні акції покликані "стати символом поваги до спільного історичної спадщини, примирення на європейському континенті і закликом до консолідації спільних зусиль європейських країн зі збереження миру і стабільності".

Кульмінацією пам'ятних заходів у Білорусії стане міжнародна наукова конференція "Війна 1812 року і Білорусь" на базі Білоруського державного університету. Паралельно буде організовано мітинг-реквієм на місці битви на річці Березині та театралізована реконструкція цієї битви.

Тематичні заходи та експозиції, присвячені війні 1812 року, будуть включені в програми роботи центральних музеїв і бібліотек, Національної академії наук ".

При цьому влада Білорусії уникає використання прийнятого в Росії терміну "Вітчизняна війна 1812 року".

В результаті ревізії шкільних та вузівських програм в Білорусії Наполеонівська військова кампанія в Російській імперії визначається як "війна 1812 року".

Про українського героя війни 1812 року Івана Паскевича читайте в розділі "Тексти"

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.