Реконструктори-"нацисти" марширували під прапорами Партії регіонів. ФОТО

Скандалом закінчилася військово-історична реконструкція боїв Другої світової, що пройшла під Сімферополем. Люди у військовій нацистській формі часів крокували під прапорами провладної Партії регіонів.

Про це повідомляє "Газета.ua".

"Театралізовану виставу для глядачів організували кримська громадська організація "Велике братство без кордонів", севастопольський клуб "КЛІО", і декілька сотень кримських реконструкторів, - зазначив реконструктор з Одеси Михайло Першиков. - З'їхалося близько 10 тисяч глядачів з усієї України. Актори та добровольці показали сценки Сталінградської битви, форсування Дніпра, визволення Києва та штурм Рейхстагу".

Усі подробиці були відтворені за архівами та спогадами очевидців.

За словами Першикова, в самій реконструкції взяло участь чимало активістів із Партії регіонів: "Але не зрозуміло, кому прийшла в голову ідея дати блакитні прапори акторам у нацистській формі".

Перед початком дійства вони промарширували коло. Глядачі почали їм аплодувати.

Фото: sobytiya.info

"Деякі актори-"нацисти" теж веселилися, кажучи, що все правильно – і форма, і прапори відповідають. За 20 хвилин хтось кинувся віднімати ті атрибути та позабирав у акторів прапори. Це ж треба було додуматися з'єднати нацистську символіку і прапори Партії Регіонів", - дивується очевидець.

У кримській Партії Регіонів сам інцидент назвали провокацією. Там не можуть пояснити, хто вручив акторам прапори.

Інцидент з блакитними прапорами – не єдиний. Першого травня у Селі Перевальне відбулося ритуальне покладення вінків до пам'ятного знаку на Ангарському перевалі, котрий встановлений на честь партизан і підпільників Криму.

Скандал розгорівся через надмірну кількість прапорів Партії регіонів. Пенсіонери та ініціативна група були обурені, назвали це політичним піаром і вимагали їх згорнути.

Читайте також:

Партійні квитки ПР оформили у стилі гітлерівської партії. ФОТО

У Києві реконструювали бої 1-го Українського фронту в Німеччині. ФОТО

Реконструкція Червоної Армії в Африці. ФОТО

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.