Реконструктори-"нацисти" марширували під прапорами Партії регіонів. ФОТО

Скандалом закінчилася військово-історична реконструкція боїв Другої світової, що пройшла під Сімферополем. Люди у військовій нацистській формі часів крокували під прапорами провладної Партії регіонів.

Про це повідомляє "Газета.ua".

"Театралізовану виставу для глядачів організували кримська громадська організація "Велике братство без кордонів", севастопольський клуб "КЛІО", і декілька сотень кримських реконструкторів, - зазначив реконструктор з Одеси Михайло Першиков. - З'їхалося близько 10 тисяч глядачів з усієї України. Актори та добровольці показали сценки Сталінградської битви, форсування Дніпра, визволення Києва та штурм Рейхстагу".

Усі подробиці були відтворені за архівами та спогадами очевидців.

За словами Першикова, в самій реконструкції взяло участь чимало активістів із Партії регіонів: "Але не зрозуміло, кому прийшла в голову ідея дати блакитні прапори акторам у нацистській формі".

Перед початком дійства вони промарширували коло. Глядачі почали їм аплодувати.

Фото: sobytiya.info

"Деякі актори-"нацисти" теж веселилися, кажучи, що все правильно – і форма, і прапори відповідають. За 20 хвилин хтось кинувся віднімати ті атрибути та позабирав у акторів прапори. Це ж треба було додуматися з'єднати нацистську символіку і прапори Партії Регіонів", - дивується очевидець.

У кримській Партії Регіонів сам інцидент назвали провокацією. Там не можуть пояснити, хто вручив акторам прапори.

Інцидент з блакитними прапорами – не єдиний. Першого травня у Селі Перевальне відбулося ритуальне покладення вінків до пам'ятного знаку на Ангарському перевалі, котрий встановлений на честь партизан і підпільників Криму.

Скандал розгорівся через надмірну кількість прапорів Партії регіонів. Пенсіонери та ініціативна група були обурені, назвали це політичним піаром і вимагали їх згорнути.

Читайте також:

Партійні квитки ПР оформили у стилі гітлерівської партії. ФОТО

У Києві реконструювали бої 1-го Українського фронту в Німеччині. ФОТО

Реконструкція Червоної Армії в Африці. ФОТО

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.