АНОНС: лекція про Київ Шелеста і Щербицького

У Києві відбудеться лекція Станіслава Цалика "Київ „шиплячої“ доби: від Шелеста до Щербицького: парадний і непарадний бік столиці УРСР".

Час і місце заходу: 7 червня 18:00. Книгарня "Є" на вул. Лисенка, 3, ст. м. "Золоті Ворота". 

Станіслав Цалик — письменник, історик, києвознавець, автор кількох книжок, серед яких "Євпаторія: Прогулянки Малим Єрусалимом", "Таємниці письменницьких шухляд" та "Київ. Конспект 70-х".

Захід відбудеться в рамках лекційного проекту книгарні "Є" "Новітні тенденції: суспільство, політика, культура".

Вхід вільний.

Детальніше про книги Станіслава Цалика читайте на ІП

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Володимир Кубійович. На карту поставлено все…

Те, що Володимир Кубійович, визначний український географ, енциклопедист, громадсько-політичний діяч, став об'єктом уїдливих викривальних памфлетів Ярослава Галана, уже свідчить про особливу прискіпливу увагу до нього нквс/мдб як до затятого "українського буржуазного націоналіста". Але не лише памфлети і статті в "Радянській Україні", "Вістях з України" та інших газетах були головними знаряддями радянських спецслужб і комуністичної пропаганди проти українського науковця.