Угорському "нацисту №1" висунуто звинувачення

В Угорщині висунули звинувачення 97-річному Ласло Чатарі, який вважається одним з організаторів депортації тисяч євреїв у концтабір Освенцим та начальником поліції в єврейському гетто в місті Кошице в 1944 році.

Про це повідомляє jewich news one.

Чатарі було заарештовано 18 липня. Тепер угорська влада звинуватила Чатарі в скоєнні військових злочинів та вбивстві євреїв в нацистських концтаборах. Ймовірно, що злочинця засудять до довічного ув’язнення.

Експерти вважають, що в зв’язку з віком Чатарі, поліція прискорить хід справи.

"Ласло Чатарі зараз 97 років, тому сторона обвинувачення повинна діяти швидко, - зазначив експерт із міжнародного кримінального права Адам Геллерт. - Проте хід справи часто може уповільнюватися міжнародним тиском на владу Угорщини, що ми можемо спостерігати в даному випадку".

Чатарі не визнає себе винним та стверджує, що він був лише посередником між угорцями та німцями, оскільки вільно володів німецькою мовою.

За даними центру Симона Візенталя, Чатарі причетний до убивств 16 тисяч угорських євреїв під час Другої світової війни, яких відправляли на смерть до концтабору Аушвіц (Освенцим).

Коли було визначено адресу злочинця, під його вікнами зібралися групи євреїв, які викрикували антинацистські гасла та фразу "Євреї не забудуть".

Наразі Чатарі перебуває під домашнім арештом. Суд над угорцем, який ще не так давно вважався одним з найбільш розшукуваних нацистських злочинців, може тривати кілька місяців. Чатарі знайшли британські журналісти, угорська влада спершу самоусунулася від цієї справи.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.