Спецпроект

Реконструкція "Українського дому" коштуватиме майже 300 мільйонів

Кабінет Міністрів затвердив проект реконструкції будівлі "Національного центру ділового та культурного співробітництва" Український дім " на вулиці Хрещатик, 2 в Києві вартістю 290 148 000 гривень.

Про це йдеться в розпорядженні Кабміну № 626 від 27 серпня, повідомляє "Газета.ua".

Згідно з документом, проект розробленo державним підприємством "Науково-дослідний і проектний інститут містобудування" і рекомендовано до затвердження держпідприємством "Укрдержбудекспертиза" Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Фото: delo.ua

Реконструкція передбачає будівництво трьох пускових комплексів: вартістю 52 мільйони 700 тисяч 806 гривень, 192 мільйони 989 тисяч 978 гривень і 44 мільйони 456 тисяч 753 гривень.

Планується також побудувати підземний паркінг на 76 місць.

Передбачається, що реконструкція "Українського дому" триватиме 18 місяців.

Як відомо, на четвертому і п'ятому поверхах "Українського дому" лежать законсервовані фонди Музею історії Києва - близько 130 тисяч одиниць зберігання.

"Сарана з Росії" і розстріли. Як оббирали київських "олігархів"

Як і сьогодні, пересічні люди 100 років тому вірили у ледь не чарівну силу керівних посад в країні. Промовистим прикладом, який яскраво характеризує віру у силу ухвалених постанов, стала ситуація з бензином. Коли навесні 1919-го виникла катастрофічна його нестача, то Раднарком УСРР спробував радикально і назавжди вирішити проблему палива для транспорту: "Раднаргоспу України запропонувати знайти горючий матеріал, який може замінити бензин, бензол і т. ін."

Понівечені долі: репресії проти рятівників євреїв у СРСР

Одні з найбільш шанованих та визнаних у світі українців – Праведники народів Світу. На жаль, щодо деяких з них радянська влада проводила політику репресій. Про трагічні долі Праведників у СРСР.

Розстріляний «Кармелюк». Історія Степана Шагайди

«Батько сполотнів, побілів мов стіна. Поки робили обшук, перетрушуючи одяг, білизну, книги, мої іграшки, батькові й мамі не дозволяли розмовляти. І лише коли дозволили на виході попрощатися, мама запитала у батька: «Стьопо, скажи чесно, ти в чому-небудь винен?» «Присягаюся найдорожчим для мене – життям мого сина, що я ні в чому не винен!» – відповів він із сльозами в голосі».

Розстріляний у 38-му, «помер» від інфаркту у 43-му

Якщо у Вашій сім’ї, родині є свідоцтво про смерть, датоване 1950-ми роками, у якому зазначено, що Ваш репресований родич помер в 1943 році від інфаркту міокарда, то тут все ВИГАДАНО – і дата, і причина. Справжнім залишається лише сам факт смерті. Так радянська влада намагалася приховати свою участь у знищенні мільйонів людей без будь-якого слідства.