Спецпроект

В будинку-музеї Чехова - нова виставка

9 вересня в Будинку-музеї Антона Чехова відбудеться вечір, присвячений дню новосілля письменника на Білій дачі.

Про це повідомляє Кримське інформаційне агентство.

 

За словами директора будинку-музею Олександра Титоренка, спеціально до цієї дати відкриється нова виставка з фондів будинку-музею - "А.П. Чехов і Московський Художній театр".

"На ній будуть представлені справжні фотографії з автографами К.С. Станіславського, В.І. Немировича-Данченка, В.І. Качалова, М.П. Ліліна та інших великих майстрів сцени", - пояснив Олександр Титоренко і додав, що за традицією учасниками святкового вечора п'ятий рік поспіль стануть студенти Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.

У їх виконанні відбудеться прем'єра вистави "Пропозиція: до і після" за творами А.П. Чехова. Вхід вільний.

Будинок-Музей Чехова розташований у місцевості Чехове (Ялта), де письменник провів останні роки життя. Сюди А.П.Чехов вирішив переїхати з Москви за станом здоров'я. Наприкінці 1898 року письменник купив тут ділянку землі, на якій посадив сад і побудував будинок.

Будинок був побудований за проектом архітектора Л.Н.Шаповалова. 9 вересня 1899 року Чехов переїхав у Ялту разом із сестрою Марією Павлівною й матір'ю Євгенією Яківною. Саме тут були написані такі знамените оповідання "Дама із собачкою", п'єси  "Три сестри" і "Вишневий сад".

 

Теми

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.