Спецпроект

Полоцький і Новгородський музеї-заповідники обмінялись виставками

Національний Полоцький історико-культурний музей-заповідник (Білорусь) і Новгородський державний об'єднаний музей-заповідник (Росія) обмінюються виставковими експозиціями.

Про це пишуть Новости Беларуси.

Російські музейники представлять в Полоцьку виставку "Олександр Невський" з фондів Новгородського державного об'єднаного музею-заповідника. Можна буде побачити археологічні матеріали - бойові сокири, меч, булави, наконечники списів і стріл, реконструкції шаблі і шолома, кольчуги, копії мініатюр Особового літописного зводу XVI в., карти, схеми битв, що дозволяють досить повно представити сторінки героїчної епопеї боротьби з німцями і шведами в XIII в.: перемоги 1240 і 1242 років, здобуті руськими дружинами під керівництвом Олександра Невського. Сфрагістичні матеріал виставки - печатки князів Ярослава Всеволодовича, Олександра Невського.

Ранні письмові джерела з колекції Новгородського музею - святці і службові мінеї XVII-XVIII ст. свідчать про поширення культу святого Олександра Невського як одного з найбільш шанованих національних святих. На виставці широко представлена ​​іконографія св.Олександра Невського - в чернечому вбранні, великокнязівському вбранні, в образі воїна-вершника.

Виставка відкриється 24 жовтня в Художній галереї. У цей же день в Новгороді розпочне роботу виставка художніх творів із фондів Національного Полоцького музею-заповідника "На грані століть". Вона познайомить новгородців з мистецтвом білоруських художників кінця ХХ - початку ХХI століття.

Експозиція являє собою елемент дослідження панорами творчих процесів, що відбуваються в Білорусі. Живопис, графіка, скульптура відбивають різноманіття художніх пошуків білоруських художників. Серед учасників виставки - заслужені діячі мистецтв Білорусі, народні художники, митці середнього і молодого поколінь. 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.