Спецпроект

Мозок "Молодих регіонів" став експонатом музею Партії регіонів в Харкові. ФОТО

Двічі перенесене відкриття музею Партії регіонів в Харкові таки відбулося. Музей знаходиться на першому поверсі Харківської обласної організації Партії регіонів на вулиці Скрипника, 4.

Про це пише Городской дозор.

Серед експонатів музею представлено оригінали історичних і знакових документів про створення і діяльність партії в Харкові за 15 років існування.

Це і зразки партійних квитків членів ПР різних періодів, фотоархів головних заходів, біографії лідерів та історичних персон партії, підшивка всіх випусків газети «Час регіонів Харківщини».

За інформацією куратора музею Партії регіонів Вікторії Юрченко, експозиція буде постійно оновлюватися. Крім того, в музеї будуть демонструвати фільми про життя і роботу ХОО ПР. Наприклад, у листопаді з'явиться фільм про створення Партії регіонів у Харкові.

Велика кількість експонатів представили «Молоді регіони». Зокрема, Габріель Михайлов представив цікавий експонат - мозок «молодих регіонів».

Серед експонатів - "мозок" "Молодих регіонів"

 

За словами керівника ХОО ПР Михайла Добкіна, музей в основному буде для внутрішнього користування, але, якщо у городян або гостей міста з'явитися бажання його відвідати, то вони зможуть це зробити.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.