В Києві презентують нову "Історію з грифом "Секретно"

4 жовтня в рамках "Книжкового арсеналу" відбудеться презентація книги історика Володимира В’ятровича "Історії з грифом "Секретно". Нові сюжети".

Презентація відбудеться в залі № 1 "Книжкового арсеналу" (вул. Лаврська, 10-12) о 15:00.

Нагадаємо, що за першу книгу "Історія з грифом "Секретно" автор отримав премію імені Василя Стуса, а в книгарні "Є" книга увійшла в ТОП-10 книг 2011 року.

Непересічні історії життя простих людей і лідерів підпілля, виклики, які стояли перед солдатами і генералами, фантастичні сюжети обвинувачень, створені звичайними слідчими проти найбільших письменників епохи, — В’ятрович оприлюднює раніше недоступні справи, заведені "органами".

У книзі ви зможете прочитати, як зароджувався один із найвідоміших українських політичних проектів ХХ століття — ОУН, що приховували тихі будні "застою", як разом із СРСР розвалювалася найстрашніша спецслужба світу.

Модератор: головний редактор "Історичної правди" Вахтанг Кіпіані.

Книга "Історія з грифом "Секретно". Нові сюжети" видана у вересні 2012 року в рамках проекту "Наш формат історії", що є спільною видавничою програмою мистецької агенції "Наш формат", Центру досліджень визвольного руху та видавництва "Часопис".

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.