Спецпроект

На Дніпропетровщині втоплять автобус заради музею. ФОТО

Дніпропетровські дайвери поповнять розмальованим автобусом підводний музей на дні кар'єру в селі Новомиколаївка Дніпропетровської області.

Про це пише Комсомольская правда в Украине.

Керівник клубу дайверів, Андрій Воробйов, розповів, що автобус друзі подарували клубу друзі зі словами "дайте автобусу нове життя". Краном вони доставили автобус на берег водойми, де і розмалювали, щоб смішніше виглядав. Незважаючи на те, що габарити його невеликі, із зануренням дайверам доведеться повозитися, для цього знадобляться парашути і буксировщик.

 

У воду дайвери занурюють тільки металеві коробки, які ніяк не можуть нашкодити підводним жителям. Більш того, експонати підводного музею навіть приносять користь мешканцям затопленого кар'єра - занурені об'єкти вже обросли водоростями і прісноводними мідіями, також вони являють собою затишне містечко (серед голих гранітних стін) для риб, яких, до речі, за останні 3 роки стало набагато більше.

Зараз на дні кар'єру розташовуються 7 об'єктів - кабіна "Камаза" (на глибині 48 м), велика автоцистерна (43 м), корпус "Запорожця" (40 м), мотоцикл і велика труба (30 м), трохи вище них - пивний павільйон і "Жигулі", а на глибині 14 м буде розташовуватися автобус.

За словами Андрія Воробйова, це не просто незвичайний музей, а цілий парк для дайверів - на його базі тренуються і розважаються підводники.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.