Спецпроект

У будинку скандального педофіла з BBC влаштують музей альпінізму. ФОТО

Розташований в горах Шотландії котедж покійного телеведучого BBC Джиммі Севіла, якого звинувачують у педофілії, буде перероблений в музей альпінізму.

Про це пише The Independent.

Спочатку будинок Севіла в долині Гленко планувалося знести, оскільки його зовнішній вигляд сильно зіпсований вандалами. Стіни будівлі розмальовані графіті, серед яких - напис Jimmy the Beast ("Джиммі - чудовисько"). Однак це рішення оскаржив відомий альпініст Кемерон МакНейш.

В цьому котеджі в минулому жив інший відомий альпініст Хеміш МакІннс, який винайшов металевий льодоруб і ремені безпеки, які до цих пір використовуються альпіністами.

"Було б ганьбою, якщо б цей пам'ятник альпінізму був знищений через те, що його заплямували спогади про Джиммі Севіля", - вважає МакНейш.

Будинок Севіла
Джиммі Севіл

 

У середині жовтня кореспонденти програми Newsnight на BBC з'ясували, що колишній телеведучий корпорації Джиммі Севіля протягом десятків років гвалтував жінок і дітей. Севіля помер минулого року у віці 84 років. За повідомленнями британської поліції, на рахунку телеведучого близько 400 жертв.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.