ЯНУКОВИЧ ПОТРАПИВ У СПИСОК НАЙВІДОМІШИХ ПОЛЯКІВ

Організація Polski Network повідомила, що політик і "науковець" Віктор Янукович увійшов у список найвідоміших поляків і людей із польським корінням. Серед заслуг - відмова надати статус учасників бойових дій партизанам УПА.

Список складенo з людей, діяльність яких "виходить за межі Польщі, набуваючи європейського чи загальносвітового масштабу", повідомляє сайт організації.

Як доказ наводиться факт, що бабуся по лінії батька нинішнього президента народилася у Варшаві, а батько родом із села Януки Вітебської області Білорусі. Крім того, бабуся Януковича Кастуся Іванівна походила з Вільнюса, а її предки були литовськими поляками, додає ТСН.

"Український політик (лідер Партії регіонів), науковець, професор економіки та права. Прем’єр України у 2002-2005 і 2006-2007 роках, з 2010-го - президент України, - повідомляється на сайті. - Його предки з боку батька були поляками й католиками (бабуся po батьківській лінії народилася в Варашві). Янукович є противником надання статусу учасників бойових дій партизанам з УПА і ОУН".

Скріншот

Компанію Януковичу склали ще 169 осіб. Серед інших іноземців до нього потрапили французька актриса Жюльєт Бінош, російський політик Сергій Ястржембський, білоруський економіст Ярослав Романчук, японський винахідник Акіра Фухімото і один із засновників Apple Стів Возняк.

Цей список Polski Network склала, щоб пропагувати ідеї популярних людей з польським корінням і зібрати воєдино відомих фахівців у різних сферах.

Як відомо, у вересні 2012 року президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що полякам легше домовлятися з Януковичем, ніж "з українцями з Західної України".

У лютому 2011 року президент Янукович заявив, що його предки по батьковій лінії - поляки і католики: "Лише мій батько народився у Донбасі, де одружився із жінкою з Росії. Усі інші мої предки походили з Польщі".

Дивіться також інші матеріали ІП за темами "Янукович" або "Польща"

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.