Поляки знімуть фільм про катастрофу президентського Ту-154. ВІДЕО

Польський режисер Антоні Краузе має намір навесні 2013 року розпочати зйомки фільму про авіакатастрофу Ту-154, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський.

Про це повідомляє Кореспондент із посиланням на РІА "Новості" і продюсера картини Мацея Павлицького.

"Головна героїня - журналістка, а фільм починається катастрофою в тумані, - розповів продюсер про планований сюжет. - Паралельно розвивається розповідь про приватне розслідування головної героїні, про те, що сталося у цьому тумані, і про Польщу після 10 квітня 2010 року".

За словами Краузу, у фільмі буде присутня й ретроспектива подій перед катастрофою, включаючи візит президента Качинського до Грузії.

Як Ющенко з Качинським літав у Тбілісі. Рапорт польського пілота

В кінці фільму повториться сцена трагедії 10 квітня.

Режисер Краузе відомий, зокрема, роботою над екранізацією книги "Акваріум" втікача з радянських спецслужб на Захід Віктора Суворова. У 2011 році вийшла в світ остання його картина "Чорний четвер", у якій розповідається про розстріл демонстрації робітників у Гдині в 1970 році.

Зазначимо, Лех Качинський, який загинув в авіакатастрофі, особисто здійснював патронаж зйомок "Чорного четверга".

Трейлер попереднього фільму Краузе "Чорний четвер. Янек Вишневський упав"

Виконавців головних ролей Павлицький не назвав, проте зазначив, що бажання зіграти у фільмі виявило чимало відомих акторів.

Зйомки планують провести у Польщі, а також у США і Грузії з кінця березня – на початку квітня.

Трейлер голлівудського бойовика про російсько-грузинську війну. ВІДЕО

Прем’єра фільму запланована на 2014 рік.

Як відомо, літак польського президента Леха Качинського Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня 2010 року. Повідомлялося, що під час посадки в умовах сильного туману він зачепився за верхівки дерев і впав.

На борту перебувало 96 осіб - 88 пасажирів, серед них президент Качинський і його дружина, і вісім членів екіпажу. Ніхто не вижив.

Дивіться також:

"А якщо буде туман?" Останні 40 хвилин розмов у кабіні Ту-154. СТЕНОГРАМА

Бжезінський: "Розмови про замах на Качинського - це огидно"

Інші матеріали за темою "Трагедія під Смоленськом"

Інші матеріали за темою "Кіно"

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.