Спецпроект

Томський музей показав міліметрову матрьошку

Одна з найменших в світі розписних матрьошок заввишки один міліметр виставлена ​​у Томському музеї слов'янської міфології.

Про це пишуть "Коментарі".

"Це дар музею від сибірського мікромініатюриста Анатолія Кононенка з Омська. Він вислав чотири матрьошки з різних порід дерева, і найменша з них - розміром менше макового зернятка, всього один міліметр. Ми її під мікроскопом показуємо", - розповіла співробітниця музею.

За її словами, у матрьошки традиційний розпис - "хусточка, красиві очки, фартушок - словом, традиційна російська красуня".

Сам майстер пояснив, що в Томську виставлена ​​не найменша матрьошка його роботи.

"Найменша у мене знаходиться, вона всього півміліметра. Є ще меншого розміру, я її ще не доробив", - розповів художник.

Він зазначив, що матрьошки робить на спеціальному маленькому токарному верстаті під мікроскопом. "Зокрема, я на ньому шахи роблю, мініатюрні меблі. На ньому можна і матрьошок робити", - сказав Кононенко.

За його словами, до березня 2013 року він планує доробити найменшу розписну матрьошку в світі і подати її в книгу рекордів Росії, а потім - Гіннеса.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.