Спецпроект

МІНІСТРОМ КУЛЬТУРИ СТАВ ГОЛОВНИЙ "РЕГІОНАЛ" КИЄВА

Президент Віктор Янукович своїм указом від 5 лютого призначив Леоніда Новохатька міністром культури України.

Про це повідомляє офіційний сайт президента.

До цього Новохатько обіймав посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Він є головою Київської міської організації Партії регіонів.

Новохатько уже має досвід роботи в Мінкульті, оскільки з 1996 по 2005 рік працював заступником і першим заступником міністра культури і мистецтв України.

В січні Новохатько категорично спростував інформацію, що він може очолити Мінкультури, нагадує РБК.

Крісло міністра культури України залишалося вакантним з грудня 2012 р., коли було розпущено попередній і сформовано новий склад Кабміну. Раніше посаду міністра культури обіймав Михайло Кулиняк.

Нагадаємо, до відомства Міністерства культури належить більшість музеїв країни.

Леонід Новохатько народився 11 січня 1954 р. в селі Вечірки Пирятинського району Полтавської області. У 1975 р. закінчив Полтавський державний педагогічний інститут ім, а потім - аспірантуру і докторантуру Київського державного університету ім. Т.Шевченка.

Був першим директором Інституту журналістики і міжнародних відносин Київського університету культури і мистецтв "імені Поплавського".

З 1994 року Новохатько керував службою з питань гуманітарної політики Адміністрації президента.

З 1996 року обіймав посади заступника та першого заступника міністра культури.

Раніше Новохатько працював заступником голови Київської міської державної адміністрації, зокрема, координував роботу головного управління культури.

З 2007 по 2010 рік Новохатько обіймав посаду першого заступника генерального директора Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ".

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році