Спецпроект

У Єкатеринбурзі відкриється музей Ернста Неізвєстного

Більше ста унікальних експонатів будуть представлені в Музеї Ернста Неізвєстного, який відкриється на батьківщині скульптора в Єкатеринбурзі на початку квітня. Всі експонати - скульптури, офорти, малюнки - є оригіналами.

Про це повідомляє tvkultura.ru.

Як розповіла директор Свердловського краєзнавчого музею (музей Неізвєстного стане його підрозділом) Наталя Вєтрова, роботи знаменитого скульптора збиралися з різних міст Росії, а також з музейних зібрань в Сінгапурі та Швеції. 48 артефактів їх власники погодилися передати музею в дар, інша частина майбутньої експозиції наразі викуповується. На ці цілі з обласного бюджету виділено більше 15 мільйонів рублів.

"Сам Ернст Неізвєстний передав у музей більше 20 офортів і шість скульптур, найзнаменитішою з яких можна вважати "Серце Христа", - уточнила Вєтрова.

Друг скульптора, один з ініціаторів створення музею, художник Віталій Волович передав в дар виставковому майданчику чотири офорти Неізвєстного. "Це останні роботи Ернста, які залишалися в моїй особистій колекції", - зізнався він.

У музеї також буде встановлено сучасне мультимедійне обладнання. За задумом організаторів, воно дозволить відвідувачам познайомитися з тими роботами скульптора, які через великі розміри фізично неможливо виставити в будівлі музею.

Перший Музей Ернста Неізвєстного на Уралі відкриється 9 квітня. Він розташовуватиметься в особняку XIX століття, який знаходиться навпроти резиденції уральського повпреда.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.