Спецпроект

Джордж Лукас хоче відкрити музей сучасного мистецтва

Відомий режисер Джордж Лукас має намір відкрити музей сучасного мистецтва в Сан-Франциско (штат Каліфорнія). Серед функцій музею - присвята фентезійному жанру і демонстрація досягнень графічного дизайну.

Про це повідомляють podrobnosti.ua.

Творець "Зоряних воєн" у вівторок в інтерв'ю каналу CBS продемонстрував частину своєї колекції, шедеврами якої Лукас має намір поділитися з підростаючим поколінням.

"Це світ молодих людей, які мають бути натхненними", - зазначив Лукас. Він показав роботи своїх улюблених художників - Максфілда Перріша і Нормана Роквелла, якими надихався для створення своїх фільмів.

"Ідея полягає в тому, щоб надихнути підростаюче покоління на розширення масштабів всесвіту, - розповів він. - Мотивувати дітей за допомогою власної фантазії опинятися в будь-якої точки світу, робити все, що захочеться, досягати неймовірних висот, інших планет - за допомогою лишень олівця!".

За словами Лукаса, музей продемонструє досягнення сучасного графічного дизайну: "Музей стане присвятою жанру "фентезі" в сучасній культурі. Ми покажемо, як створюються дизайни інопланетного ландшафту, як народжуються дивовижні герої і їх костюми, а головне - що саме слугує відправною точкою для творця".

Колекція Джорджа Лукаса дозволить оновлювати експозицію кожні шість місяців протягом шести років.

Майбутнє відкриття музею Лукас назвав "новим розділом" у своєму житті. Вибір місця виставкового комплексу припав на Сан-Франциско невипадково. "Тут я живу, тут створені всі мої фільми і тут я вийшов на пенсію, саме час для відкриття музею", - сказав режисер.

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.