Колесніченко вставив у свій "науковий" збірник фальшиві ілюстрації. ФОТО

У скандальній брошурі "Война или военная преступность", виданій організацією народного депутата від Партії Регіонів Вадима Колесніченка, під виглядом автентичних історичних документів опубліковані фальшивки.

Про це ІП повідомив здобувач кандидатського ступеню Національного університету "Острозька академія" Андрій Усач.

"На сторінці 14 розміщено листівку, яку приписують "оуновцам... в начале Великой Отечественной войны". Але це є сучасна фальшивка, зроблена з розрахунком на 1943-1944 рр". - зазначив історик.

 Скан 14 сторінки Колесніченкової брошури

"Зрештою, і сам текст із граматичними помилками ("винещення", "хочите") підтверджує, що це фальшивка, - зазначив Усач. - Очевидно, хтось намагався писати під "галицький діалект" або щось на кшталт цього".

Ще одна ілюстрація - фото нібито Романа Шухевича на чолі батальйону "Нахтіґаль" - теж не є історичним документом.

"Фото на сторінці 17 - це кадр із фільму "Нескорений" (2000 р.), - наголосив Усач. - Він часто зустрічається на різних сайтах з подібною тематикою".

 Скан сторінки з кадром із фільму "Нескорений". Напевно, укладачі брошури побоялися взяти фото "Нахтіґалю" з "Історичної Правди" :)

Як відомо, вчора західні історики звинуватили Колесніченка в тому, що він без дозволу і з пропагандистською метою використав їхні дослідження.

Минулого року західні дослідники вже звинувачували Колесніченка в інтелектуальному піратстві і політичних провокаціях.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.