Спецпроект

АНОНС: Музейних працівників запрошують до Бразилії

У серпні 2013 р. відбудеться 23 Генеральна конференція ІСОМ в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Охочі музейники можуть отримати грант на робочу поїздку в Бразилію.

Про це повідомляє prostir.museum.

В Україні, зокрема, подібні подорожі розглядаються в рамках грантової програми і3 фонду Р.Ахметова "Розвиток України".

Президія ІСОМ України готова надати лист підтримки для участі в конкурсі на отримання такого гранту. Для цього, в термін до 25 квітня, необхідно подати такі документи:

- заяву на ім’я Президента ІСОМ пана Сергія Лазаровича Лаєвського

- СV (освіта, посада та стаж роботи в музеї, перелік здійснених проектів, володіння робочою мовою конференції, тощо)

- мотиваційний лист, в якому чітко викладено мету подорожі, щоб було зрозуміло задля чого кандидат бажає їхати та на які результати може очікувати національний комітет.

Заявки треба надсилати в електронному вигляді (останній термін 25 квітня, 17.00) за адресою: secretariat@icom.in.ua та поштою (поштовий штемпель 25 квітня) за адресою: Україна, 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 6. Національний художній музей України. Секретарю ІСОМ України Литвинець Ю.О.

Рішення буде прийняте Президією національного комітету ІСОМ України та доведене до відома претендентів до 20 травня поточного року.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.