Спецпроект

Музей лісу створюють на Буковині

У селі Ломачинці Чернівецької області на базі Сокирянського лісового господарства створюється музей лісу. Про це повідомив провідний інженер Сокирянського лісгоспу Володимир Дзік.

Про це пише ukrinform.ua.

"Ідея створення музею зародилася давно. Зараз ми збираємо експонати. Тут представлять знаряддя, інструменти, якими колись працювали в лісі. Також розмістять багато пізнавальних для відвідувачів фотографій про роботу лісівників, унікальні картографічні документи, планшети, таксаційні описи", - розповів він.

У музеї можна буде ознайомитися з історією і сьогоденням Сокирянського лісгоспу, побачити опудала тварин, що проживають на цій території.

За даними обліку диких тварин відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства, на території мисливських угідь області водяться десятки тисяч зайців, кабанів, оленів, косуль і куниць, є також лисиці, вовки і рисі, ведмеді і навіть 32 особини зубрів.

В березні 2013 року, до святкування Дня лісу в Росії приурочили відкриття однойменного музею в селищі Уваровка Можайського району, Підмосков'я.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.