Спецпроект

Залишки Будинку Юза перетворять на музей техніки. ФОТО

Депутати розглянули долю колишнього будинку родини Джона Юза, нині - руїн особняка. Одна з пропозицій - зробити в ньому музей техніки.

Про це пише 062.ua.

22 квітня в ході першого читання порядку денного 29-ї сесії донецької міськради було запропоновано реконструювати будівлю по вулиці Клінічній, 1, зробити в ньому музей техніки.

"Необхідно визначити правовий статус цієї будівлі, прийняти його в комунальну власність, відреставрувати. Ми пропонуємо зробити в ньому музей техніки і надати статус історичної пам'ятки міста Донецька ", - повідомив начальник головного управління містобудування та архітектури міськради Станіслав Ващинський.

Будівля має історичну та культурну цінність, підкреслив Ващинський. Нагадавши, що Юз починав будувати будинок за проектом архітектора, запрошеного з Англії. Пізніше будівництво продовжили старші сини Юза. Після від'їзду сім'ї в ньому жив новий керуючий Адам Свіцин.

В 2012 році в Донецьк приїжджали внучаті племінники Джона Юза. Британці побували в місті, який заснував їх двоюрідний прапрадід, і пообіцяли розшукати його могилу.

Дивіться також: "Сталь у степу. Як бельгійці індустріалізували Донбас"

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.