Спецпроект

Навесні Музей сновидінь покаже киянам Моду снів

Єдиний в Україні Музей сновидінь готує для мешканців і гостей Києва незвичайний захід. З 17 квітня по 27 травня в музеї вперше проходитимуть дні "Fashion Dreams".

Про це пише delfi.ua.

"За цей час кожен з відвідувачів" Fashion Dreams "зможе трохи краще розібратися в дизайні особистих сновидінь, надати своєму образу неповторності наяву і поспостерігати за тим, як творять наші снолектори", - повідомили у музеї.

У рамках "Fashion Dreams" заплановано ряд цікавих виставок, зустрічей і показів унікальних колекцій.

Зокрема, в день відкриття днів моди відбудеться зустріч "Що сниться автору?" з відомим дизайнером одягу Наталією Каменською, в ході якої вона повідає, що їй сниться.

Також відвідувачів "Fashion Dreams" чекає показ нової колекції від дизайнерів Міли Гайдай та Лілії Лук'янової, на якому будуть представлені вироби прет-а-порте від be LuGa в чорно-білій гамі.

У свою чергу дизайнер прикрас Наталія Загрійчук презентує нову колекцію жіночих прикрас від марки "N'Z".

Одним з найбільш видовищних подій "Fashion Dreams" стане виставка "Моди" від українського арт-дуету братів близнюків Вані і Васі Костенко. В експозиції будуть представлені роботи, що відтворюють образи радянських чоловіків і жінок 70-80-х років, а також 17 колажів з елементами гардероба модниць тих часів.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.