МЕР ЛЬВОВА ПОРАДИВ МЕРУ ДОНЕЦЬКА ЗАЗИРНУТИ У ПАСПОРТ

Надаючи щомісячну доплату до пенсій ветеранам УПА, Львівська міська рада діє в межах своїх повноважень, а солдати УПА захищали свою землю, чужої не чіпали.

Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий, повідомляє Львівський портал із посиланням на прес-службу Львівської міської ради.

За словами Садового, стаття 91 Бюджетного кодексу надає право за рахунок надходжень на власні повноваження місцевих рад приймати рішення з соціального захисту мешканців територіальної громади без будь-яких обмежень.

"Нас ніхто не "годує", - наголосив мер. - У державний бюджет України зі Львова вилучається значно більше, ніж повертається".

Садовий також закликав "не піддаватись на спроби розхитати Україну і поділити її".

"Українці сьогодні понад усе повинні шукати приводи для єдності. Адже в єдності – сила, - зазначив міський голова. - Усім, хто сумнівається в тому, що УПА в роки війни боролась за Україну, раджу заглянути в паспорт. Там на обкладинці є тризуб, а всередині - синьо-жовтий прапор. Гравці національної збірної з футболу всі дружньо вже співають гімн "Ще не вмерла Україна".

За словами Садового, солдати УПА в роки страшної війни були єдиним збройним формуванням на території України, які боролись як з нацистами, так і з НКВД-стами під цими символами, якими сьогодні користується держава, в якій ми живемо.

"Боролись, наголошу, добровільно, на своїй власній землі, де споконвіку жили наші діди-прадіди, - сказав мер. - На чуже не зазіхали".

Нагадаємо, представники донецького осередку Партії регіонів обурилися тим фактом, що з міського бюджету Львова здійснюють доплату ветеранам УПА, а міський голова Донецька заявив, що ця доплата встановлена з порушенням закону.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.