Спецпроект

У День міста вхід в столичні музеї буде безкоштовним

У період святкування Дня міста на городян і гостей столиці чекає приємний подарунок - 25 і 26 травня вхід до низки музеїв комунальної власності зроблять безкоштовним.

Про це пише delfi.ua.

Так, в суботу, 25 травня, всі бажаючі зможуть безкоштовно відвідати Національний музей українського народного декоративного мистецтва, музей "Київська фортеця", Музей-майстерню І.П.Кавалерідзе і Музей гетьманства.

26 травня Дні відкритих дверей пройдуть у таких музеях:

- Філія Музею історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7):

- Історико-меморіальний музей М. Грушевського (вул. Паньківська, 9);

- Музей культурної спадщини (вул. Московська, 40-Б);

- Літературно-меморіальний музей М. Булгакова (Андріївський узвіз, 13) та філії;

- Київський музей О. С. Пушкіна (вул. Кудрявська, 9);

- Музей Шолом-Алейхема (вул. В. Васильківська, 5-А);

- Музей Партизанської слави (вул. Славгородська, територія "Парку партизанської слави");

- Музей шістдесятництва (вул. О. Гончара, 33-А).

Крім того, у святкові дні безкоштовний вхід буде діяти в музеях:

- Київський національний музей російського мистецтва (вул. Терещенківська, 9)
і його філія - ​​Дитяча картинна галерея (вул. Шовковична, 17/2);

- Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17),

- Музей відомих діячів української культури Л. Українки, М. Лисенка, П. Саксаганського, М. Старицького (вул. Саксаганського, 97);

- Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" (вул. Лаврська, 19);

- Музей книги і кнігодруку (вул. Лаврська, 9);

- Київський літературно-меморіальний музей М. Рильського (вул. М. Рильського, 7);

- Літературно-меморіальний музей-квартира П. Г. Тичини (вул. Терещенківська, 5, кв. 1-3);

- Музей театрального музичного та кіномистецтва України (вул. І. Мазепи, 1, корп. 24/26) і його відділення - Київський літературно-меморіальний будинок-музей М. Заньковецької (вул. Червоноармійська, 121).

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.