Спецпроект

В Осло побудують новий музей Мунка

В Осло буде побудований новий музей Едварда Мунка, який вмістить найбільше зібрання норвезького експресіоніста.

Про це пише lenta.ru.

Будівлю під назвою "Проект Лямбда" розробки іспанської студії Herreros Arquitectos буде споруджено на березі Осло-фіорду неподалік від відкритої в 2008 році будівлі опери Operahuset. Так само, як і театр, музей буде поміщений в футуристичну будівлю зі скла і бетону.

Уряд Норвегії обіцяв виділити гроші на будівництво "Проекту Лямбда", яке обійдеться місту в 1,6 мільярда крон (278 мільйонів доларів США). Будівельні роботи обіцяють закінчити до 2018 року.

Рішення про будівництво було винесено радою норвезької столиці після кількох років суперечок. Незважаючи на те, що "Проект Лямбда" виграв у конкурсі ще в 2009 році, міські парламентарі довго не могли досягти консенсусу з вартості та місцерозташуванням будівлі. Також регулярно піднімалося питання про доцільність і необхідність будівництва нового музею. Представники соціалістів погодилися затвердити проект в обмін на обіцянку поліпшити і облагородити район Тойєн, де стоїть старий музей Едварда Мунка.

Нинішній музей був споруджений після закінчення Другої світової війни на прибуток, отриманий міськими кінотеатрами. Будівля, яку було побудовано за невелику суму в непрестижному районі Осло Тойєн, і на думку експертів, не підходить для розміщення, зібрання картин художника, яке належить жителям Осло .

Експресіоніст Едвард Мунк - один з найбільш відомих художників Норвегії. Після його смерті в 1944 році у володіння Осло відійшли 1,1 тисячі картин, 3 тисячі малюнків і 18 тисяч гравюр його роботи. У 2013 році Норвегія відзначає 150-річчя з дня народження експресіоніста. Однак на думку деяких представників художньої спільноти Норвегії, країна та її столиця виявилися не готові до ювілею.

Теми

Чи здійснювала ОУН замах на Йозефа Геббельса?

У 2006 році в Україні вийшов доволі непогано зроблений десятисерійний документальний серіал Ігоря Кобріна «Собор на крові» про історію українського націоналістичного руху 1920-1940-х років. З нього можна отримати чимало цікавої інформації. Але навряд чи щось може зрівнятися за цікавістю з сенсаційною знахідкою творців серіалу: у червні 1934 році, здійснюючи вдалий атентат на міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Пєрацького, Організація українських націоналістів насправді мала на меті вбити... Йозефа Геббельса, який саме перебував 13-15 червня у Польщі з візитом!

Вбивства в Бабицях: авантюра з трагічним фіналом

Ввечері 2 липня 1951 року в школі чехословацького містечка Бабиці, де саме проходили партійні збори, пролунали постріли. Невелика група підпільців застрелила трьох функціонерів комуністичної партії. Постріли в школі стали кульмінацією історії, котра тягнулась декілька місяців і стала приводом для масового терору комуністичної партії проти місцевого населення.

Ніжин. Серпневі дні 1918-го

Влітку 1918 року на українсько-російському кордоні було неспокійно. На різних ділянках виникали локальні сутички. Більшовики намагались підривати Українську державу зсередини. У Чернігівській губернії одним із більшовицьких осередків стало село Жуківка

"У Москві все ретельніше готуються до війни": листи до шведської королеви Христини

Одним з найцікавіших періодів в історії України є, безумовно, 1649-1659 роки. Період Визвольної революції і війн з Річчю Посполитою та Московським царством. Діяльність гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Виговського. Основні матеріали з історії цієї Доби зберігаються за кордоном, тому що Чигирин, Батурин і Глухів - козацькі столиці палали у вогні. Було б логічним шукати важливі документи у польських архівах.
Але там їх знайти неможливо, тому що шведська армія вивезла майже весь архів, давні видання і колекції до Швеції під час польсько-шведської війни у 1650-х роках - так званого "Потопу". Навіть оригінальні документи короля Владислава ІV досі зберігаються у Швеції