У Норвегії під льодом і снігом знайшли поселення епохи вікінгів

Норвезькі археологи виявили в районі перевалу Лендбрен раніше невідоме зруйноване поселення з 21 житла, що відноситься до 750-1150 років, тобто до епохи вікінгів.

Про це повідомляє Secrets of the Ice.

 

Зазначається, що археологи знайшли залишки саней, мертвих тварин, одяг, предмети побуту та інші вражаючі знахідки, які весь цей час перебували під льодом та снігом. Артефакти вказують на те, що там проходив важливий коридор, який використовували місцеві жителі та торговці.

Точний вік знахідок залишається невідомим, але результати радіовуглецевого датування показали, що споруди відносяться до 750-1150 років, тобто до епохи вікінгів.

Археологи висунули гіпотезу, що поселення могло бути цілорічним, так як аналізи пилку з сусіднього болота говорять про те, що землеробство тут виникло близько 300-ого року. Будинки також могли використовуватися місцевими мисливцями, які добували тут північних оленів.

Археологи планують повернутися на перевал влітку і продовжити дослідження.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.