Спецпроект

В Росії відкривають музей гусака

Музей гусака відкриється в Алтайському селі Гуселетово на початку липня, в експозиції буде представлено близько 5 тисяч унікальних експонатів.

Про це пише ria.ru.

Музей відкриють у лікувально-оздоровчому комплексі "Гуселетовські плеса", який знаходиться в трьох кілометрах від села Гуселетово.

"Гусак - одна з найбільш цікавих тварин, яка вшановується багатьма народами, вважається оберегом, зображення цього птаха зустрічається на іконах. Гусь живе довше за всіх пернатих - 20 років, і він більш вірний, ніж лебідь. За два роки зібрано більше 5 тисяч експонатів з всього світу ", - розповідають впорядники.

Цікаві експонати збирали протягом двох років. Вдалося виявити порцелянові фігурки з Європи, було знайдено срібну ложечку із зображенням міфічної істоти, що терзає двох гусей, сформована унікальна нумізматична колекція.

Крім фігурок відвідувачі зможуть подивитися книги про гусей, православні ікони, ігри. Гіди розкажуть про стародавні ритуали з використанням гусей, а діти зможуть виготовити фігурку птаха в стилі орігамі. В якості сувенірів в музеї будуть продаватися амулети з гусячого пера, в кінчик якого будуть засипати насіння подорожника.

За словами директора комплексу "Гуселетовські плеса" Сергія Неверова, гусак стане своєрідним брендом "Гуселетовського плесо", що сприятиме залученню туристів.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.