Спецпроект

В Україну летить делегація британських реконструкторів літаків. ФОТО

Британський авіаклуб Air Squadron здійснить візит в Україну з показом літаків у чотирьох містах. У складі авіаделегації 27 літаків різних типів, серед яких 12 - історичні, побудовані у 1930-40-х роках. Декілька з них - часів Першої світової війни.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на в.о. начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу ЗС України Геннадія Коваленка, який є одним із організаторів заходу.

"В Україні до делегації приєднається принц Майкл Кентський, який є двоюрідним братом королеви Єлизавети ІІ", - зазначив полковник.

Ескадрилія 30 червня прибуде до Львова, 1 липня - до Києва, 5 липня - до Бельбеку (Севастополь), 9 липня - до Вінниці.

 Фото: ukrinform.ua

У Києві місцем базування літаків "AirSquadron" обрано Державний музей авіації в Жулянах. Тут заплановано провести наземний показ літаків 2, 3 і 4 липня та польоти 4 липня (в ці дні музей працюватиме до 21-00).

 

Полковник Коваленко підкреслив, що в Києві 1 липня вперше з лютого 1945 року можна буде побачити винищувач Як-3 у польоті.

 

Однією з найцікавіших акцій під час перебування у Криму обіцяє стати наземне та повітряне відтворення Балаклавської битви під час Кримської війни 1853-55 років. Це дійство відбудеться 6 липня.

 

Також передбачено візит на флагман українських ВМС фрегат "Гетьман Сагайдачний".

Дивіться також інші матеріали за темами "Реконструкція" і "Авіація"

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".