Спецпроект

В Україну летить делегація британських реконструкторів літаків. ФОТО

Британський авіаклуб Air Squadron здійснить візит в Україну з показом літаків у чотирьох містах. У складі авіаделегації 27 літаків різних типів, серед яких 12 - історичні, побудовані у 1930-40-х роках. Декілька з них - часів Першої світової війни.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на в.о. начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу ЗС України Геннадія Коваленка, який є одним із організаторів заходу.

"В Україні до делегації приєднається принц Майкл Кентський, який є двоюрідним братом королеви Єлизавети ІІ", - зазначив полковник.

Ескадрилія 30 червня прибуде до Львова, 1 липня - до Києва, 5 липня - до Бельбеку (Севастополь), 9 липня - до Вінниці.

 Фото: ukrinform.ua

У Києві місцем базування літаків "AirSquadron" обрано Державний музей авіації в Жулянах. Тут заплановано провести наземний показ літаків 2, 3 і 4 липня та польоти 4 липня (в ці дні музей працюватиме до 21-00).

 

Полковник Коваленко підкреслив, що в Києві 1 липня вперше з лютого 1945 року можна буде побачити винищувач Як-3 у польоті.

 

Однією з найцікавіших акцій під час перебування у Криму обіцяє стати наземне та повітряне відтворення Балаклавської битви під час Кримської війни 1853-55 років. Це дійство відбудеться 6 липня.

 

Також передбачено візит на флагман українських ВМС фрегат "Гетьман Сагайдачний".

Дивіться також інші матеріали за темами "Реконструкція" і "Авіація"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.