Спецпроект

По п'ятницях киянам будуть читати вголос в музеї

Національний художній музей (Грушевського, 6) або просто "Музей з левами" запрошує на live-проект "Музей. Summertime". Щоп'ятниці на гостей чекають після робочого дня в залі кольорових крісел і будуть читати вголос книгу.

Про це пише "Сегодня".

"Хочемо облаштувати місце, де можна зустрічатися, читати один одному художню літературу, обмінюватися враженнями. Акція точно триватиме до кінця літа, щоп'ятниці ми чекаємо відвідувачів. Якщо подібні зустрічі знайдуть відгук - продовжимо", - сказала співробітниця Національного художнього музею Наталя Михайлова.

Перший "Музей. Summertime" відбудеться 19 липня, 18:30-19:30, вхід вільний, треба тільки зареєструватися за телефоном 278-74-54.

Теми

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.