АНОНС: телевізійна ІП - про Шептицького, "Пласт" і "Братів Гадюкіних"

23 липня телевізійна програма "Історична Правда" за кілька днів до 148-ї річниці Андрея Шептицького головну увагу присвятить цій історичній постаті.

У розмові ведучого програми Вахтанга Кіпіані з деканом історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка професором Романом Шустом йтиметься, зокрема, про таке:

- Як сталося, що виходець з аристократичної полонізованої родини Роман Марія Олександр Шептицький вирішив, що має присвятити своє життя служінню українському народові?

- Якими були взаємини Митрополита Української греко-католицької церкви з рідним братом – міністром оборони Речі Посполитої Станіславом Шептицьким?

- Чому донині значна частина громадян України переконані, що Андрей Шептицький був "прислужником німецького фашизму"?

Крім того, "Історична правда" запропонує шанувальникам якісної української музики повернутися на 20 років назад.

В ефірі програми можна буде побачити виступ легендарної львівської рок-капели "Брати Гадюкіни" на фінальному гала-концерті фестивалю "Червона рута" влітку 93-го у Донецьку.

У другій частині програми Вахтанг Кіпіані запропонує глядачам "Історичної правди" майстерно реалізований фільм про славні діла і традиції української скаутської організації "Пласт" на Прикарпатті.

"Історична правда з Вахтангом Кіпіані" – щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK.

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.