Спецпроект

Північна Корея відкрила музей з американським кораблем-шпигуном. ФОТО

У Північній Кореї після реставрації відкрився Військовий музей. У центрі експозиції, яку відкрив лідер країни Кім Чен Ин - "гордість" корейської армії і всього музею, американський корабель "Пуебло", захоплений в 1968 році.

Про це пише tourprom.

У фойє відвідувачів зустрічає чотириметровий заквітчаний "колос", який на ділі виявляється молодим Кім Ір Сеном - дідом нинішнього правителя Північної Кореї і, в прямому сенсі, батьком нації.

Експозиція оспівує осанну Кім Ір Сена, завдяки полководницькому таланту і пророчій мудрості якого країна зуміла протистояти в Корейській війні армії США, яка перевершувала комуністів і силами і технічною міццю.

Конфлікт двох Корей Тривав з 1950 до 1953 року, не вирішивши територіальної проблеми, і залишив ворогуючі сторони у початковій точці. Це не завадило мешканцям півночі назвати дату припинення бойових дій "Днем перемоги" і оголосити її національним святом.

 "Лише під вірним керівництвом партії і вождя робочий клас, народні маси в стані наполегливо вести серйозну і складну революційну боротьбу за перетворення природи і суспільства"

Відкриття музею співпало з 60-річною річницею припинення вогню, що не скріплено жодним дипломатичним протоколом і фактично означає перехід конфлікту у фазу "ні війни, ні миру".

Вдосталь надивившись на гігантську статую Кім Ір Сена, відвідувачі відправляються прямо до американського корабля "USS Pueblo", пришвартованого до берега річки по сусідству з головною будівлею музею.

23 січня 1968 війська північнокорейських ВМФ захопили американський корабель-шпигун. У ході операції загинув один американський військовослужбовець, решта 82 повернулися на батьківщину, попередньо провівши 11 місяців у полоні.

Командування американським ВМФ і екіпаж наполягають на тому, що в момент захоплення корабель не перебував в територіальних водах Північної Кореї.

 "Героїчна Корейська Народна Армія і народ Корейської Народної Демократичної республіки з честю витримали випробування, довівши всьому світу міць країни і суспільства, побудованих на ідеях чучхе, де на чолі поставлено людину і її інтереси"

"Пуебло", як і раніше, числиться у складі бойової флотилії США, а його захоплення уряд країни розцінює як "акт відвертого піратства, вперше вчиненого іноземною армією проти американського військового корабля за більш ніж 150 років".

Іншого погляду дотримуються у Північній Кореї, де "Пуебло" вважається трофеєм, який заслужено дістався країні в ході Холодної війни і наочно свідчить про те, що у неї вистачить сил, щоб дати відсіч ворожому "американському імперіалізму".

На борту реконструйованого "Пуебло" туристам з особливою гордістю показують відсік, де зберігаються письмові зізнання, зроблені власноруч окремими членами американського екіпажу.

На борту "Пуебло": моряк КНДР і туристки з Китаю. Джерело: photoblog.nbcnews.com

Відкриття після реконструкції Військового музею стало частиною цілої серії урочистих заходів, приурочених до "Дня перемоги", який відзначався в Пхеньяні на минулому тижні і був прикрашений грандіозним військовим парадом.

Як відомо, у лютому 2013 року лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що новий музей повинен стати "основним центром антиамериканського виховання в КНДР".

Дивіться також інші матеріали за темами "Холодна війна" та "КНДР"

Лист про Україну як незалежну державу 1711 року

За документами зі шведських архівів ми можемо детально простежити традицію шведських королів підтримувати боротьбу козаків за незалежність України. Шведські королі вбачали у козаках надійних партнерів, які могли допомогти Швеції гарантувати безпеку в регіоні Балтійського моря і стримати загарбницькі амбіції Московії. Ще в 1623 році шведський король Густав ІІ Адольф розмірковував над можливістю підтримати боротьбу козаків за незалежність

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?