Спецпроект

6 липня на Уралі відкриється оновлений музей золота

6 липня у місті Березовський (Свердловська область) запрацює оновлений музей золота. Кілька років тому виставковий комплекс був закритий на ремонт, оскільки будівлі знадобилася серйозна реконструкція.

Про це пише gazeta.ru.

Відвідувачі нової експозиції побачать професійні інструменти старателів, в тому числі вашгерд, гребки, лотки, банки для збору золотого піску і ваги для золота. Буде представлена ​​і колекція мінералів Березовського золоторудного родовища.

Гостям музею обіцяють розповісти цікаві факти про історію російського золота. Зокрема, планується приділити особливу увагу долі розробника технології видобутку розсипного золота Льва Брусніцина.

"У Березовському золото було знайдено на 150 років раніше, ніж на Клондайку, описаному Джеком Лондоном. І саме на Уралі на початку XIX століття сталася перша в світі золота лихоманка ", - повідомляється на сайті Свердловського обласного краєзнавчого музею.

Теми

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.